Ako všetci dobre vieme,  blíži sa “vianočný” lockdown, a s ním ďalšie opatrenia. To množstvo ľudí, a dalo by sa povedať, že väčšinu, poriadne hnevá. Zamysleli ste sa ale vlastne nad tým, čo je najväčším problémom súčasnej vlády? 

Vládni činitelia, hlavný hygienik, krízový štáb, premiér Igor Matovič, minister zdravotníctva a ďalšie osoby sa neustále vyjadrujú k situácii a nariaďujú núdzové stavy, lockdown, najrôznejšie opatrenia či nariadenia. To ľudí po takmer roku poriadne štve, pretože už vlastne ani nevedia, čo platí a čo nie. Pritom, a čo je v podstate kľúčovým uvedomením si, všetky tie nariadenia sú vrcholne neefektívne a ničomu neprospievajú. Akoby bolo najväčším problémom kompetentných to, že nevedia, čo vlastne lockdown a vyhlásenie tak závažného rozhodnutia, akým je núdzový či mimoriadny stav, znamenajú.

Vlnu nevôle medzi verejnosťou zodvihol pojem “bublina”, ktorým naši vládni činitelia nazvali úzky okruh ľudí, s ktorými sa môžeme cez Vianoce stretnúť. Už v prvých minútach si ľudia na sociálnych sieťach robili srandu, že to je ako akési rozdelenie sa do skupiniek v škole pri skupinových prácach a možno ste postrehli niekde komentár typu “či tie bubliny bude niekto predávať”.  

Každopádne, ak sa vláda rozhodne vyniesť taký závažný rozsudok ako lockdown, mala by si v prvom rade uvedomiť, o čo ide. Slovo lockdown znamená v angličtine “izolácia”. A teda, ide o stav, kedy by sa nemal nikto s nikým stýkať, čo je práve v období Vianoc poriadne kontroverzné. Ale čert to ber. No v tomto najvážnejšom stave, aký vôbec môže vláda vyhlásiť, by nemalo byť také ohromné množstvo výnimiek, inak je to celé na smiech.

Ak môžete ísť za rodinou (akože vrámci “bubliny”), kúpiť si nevyhnutný tovar, ísť do prírody, do práce, do kostola a teda zároveň aj používať prostriedky verejnej dopravy, stretať sa s ľuďmi mimo vašej domácnosti, a to pomerne hromadne, nie je to nijaký lockdown. Je to len a len isté obmedzenie ľudí, ktoré im ničí zdravie po psychickej stránke a tisíce ľudí pripravuje o prácu a príjem, keďže časť služieb naopak nemožno využívať. Takže, aj keby kohokoľvek nebodaj zastavil policajt a zisťoval, prečo nie ste doma, máte asi tak 50 výhovoriek, kam idete.

„Vážení, toto je jedine výsmech a nie snaha ochraňovať občanov, pričom už teraz je na 99% isté,
že ŽIADNE zlepšenie situácie
do 10. januára nenastane!“

Foto: Twitter