Bývalá tenistka Dominika Cibulková bola počas víkendu jednoznačne témou číslo jeden, nie však vo svetle, v akom by si priala. Vyšlo totiž najavo, že sa dala spolu s manželom prednostne zaočkovať proti koronavírusu. To, za čo ju väčšina Slovákov okamžite nemilosrdne odsúdila, ona odôvodnila nevedomosťou a snažila sa to päť minút po dvanástej obrátiť na správnu vec – vraj sa rada stane tvárou kampane za očkovanie. Čo na to „bežní“ ľudia?

Vakcín je momentálne nedostatok aj pre zdravotníkov a kritickú infraštruktúru, to však istému pracovníkovi nemocnice na Kramároch nebránilo v tom, aby zaočkoval hviezdu Instagramu Cibulkovú, na čo sa na ňu zniesla obrovská vlna kritiky.

Slováci extenistke vyčítajú mnohé – okrem očividného problému bezdôvodného uprednostňovania je to napríklad aj kontrast, že kým má Cibulková majetky v daňových rajoch a ešte aj pôrod si šla „odbaviť“ do Rakúska, dokázala takýmto spôsobom zneužiť slovenský systém. Za vtipný považujú aj fakt, že sa ponáhľa, aby bola zaočkovaná, pričom v minulosti robila reklamu na homeopatiká.

Komentujúci sa zhodujú v jednom – bývalá tenistka má hviezdne maniere. Svedčia o tom nielen jej minulé kauzy (napríklad hlučné párty v Bratislave, pri ktorých sa pred očami polície posmievala Slovákom za to, že musia pracovať) či jej módne výstrelky (kožuchy a doplnky zo vzácnych zvierat), ale aj jej správanie na verejnosti.

Istý fanúšik satirickej stránky Zomri zverejnil fotografiu Cibulkovej auta zaparkovaného na zákaze, pričom fakt, že toto robí bežne, potvrdili aj niekoľkí ďalší ľudia. Zapnúť „blikačky“ a ísť na hodinovú kávu je vraj u bývalej tenistky bežná prax.

Ešte viac však bije do očí fakt, že bola po očkovaní videná v uliciach Bratislavy, ako kočíkuje bez rúška v sprievode viacerých ľudí. Takéto počínanie je pritom aj po vakcinácii považované za nebezpečné, keďže plnohodnotné protilátky sa v organizme začínajú tvoriť až mesiac po procedúre.

Ešte prekvapivejšie, než že Cibulková takto porušovala nariadenia, bolo to, s kým sa ju fotografom podarilo v meste zachytiť. Spoločnosť bývalej tenistke a jej manželovi robila europoslankyňa Monika Beňová, ktorá to už pre médiá aj potvrdila.

Ich spoločnú fotografiu nájdete >>>TU<<<!

Náhodou sme sa stretli v meste, oni išli z prechádzky rovnako ako my, tak sme sa po ceste zhovárali,“ povedala pre Plus 7 dní politička. Odmieta však tvrdenie, že by sa nechránili rúškami: „Na tej fotke je evidentné, že ich máme, len sme si ich zosunuli, lebo sme sa práve lúčili. My rúška nosíme od marca minulého roka, keď sme sa dozvedeli, že čakáme Leušku, takže sme veľmi opatrní.“

Beňová ďalej tvrdí, že s Cibulkovou sa o očkovaní vôbec nebavili, no jej odôvodneniu verí, pretože bývalá tenistka je podľa nej „fér človek“. Samotná politička by sa vraj tiež rada nechala zaočkovať, no zatiaľ nemala príležitosť.

„Mrzí ma, že som nebola v úzkom výbere ministerstva zdravotníctva, keď vyberali europoslancov. A vybrali len pána Polláka a pani Nicholsonovú. Keď oni sú súčasťou kritickej infraštruktúry, tak hádam sa mohol nájsť priestor pre všetkých štrnástich europoslancov, nielen pre dvoch. Ale ok,“ myslí si Monika Beňová.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Plus 7 dní | Foto: Facebook/Zomri, Instagram/domicibulkova, monicabenova