Mnohé mladé ženy majú pred pôrodom obrovský rešpekt – obávajú sa najmä veľkých bolestí, ale aj rizík, straty dôstojnosti či spôsobu, akým s nimi a ich detičkami bude v nemocnici zachádzané.

Posledné spomenuté je momentálne na Slovensku dosť aktuálne. Napriek sťažnostiam a iniciatívam rodičiek im totiž nemocničný personál odopiera prvý kontakt s bábätkom. Namiesto toho, aby dieťatko hneď po pôrode dostala do náručia matka, ho sestričky odnesú z jej dohľadu, čo je podľa výskumov stresujúce pre všetky zúčastnené strany – dieťa, matku aj personál.

Niet sa preto čo čudovať, že niektoré matky si radšej volia domáce pôrody s pôrodnou asistentkou. Chcú svojho potomka priviesť na svet v pohodlí a bezpečí známeho prostredia, kde majú väčšiu slobodu, než v nemocnici. (Samozrejme, že takýto pôrod má aj svoje nevýhody, predovšetkým neprítomnosť lekára a potrebného vybavenia v prípade komplikácií.)

Toto rozhodnutie rodiť doma do bazéna učinila v roku 2016 aj istá Audry. Mamička však nepodstúpila ťažký pôrod, aký tak radi zobrazujú filmoví tvorcovia. Práve naopak – po pár kontrakciách bolo bábätko vonku.

Video v dĺžke necelej minúty, ktoré zverejnila pôrodná asistentka Lisa Marie Sanchez Oxenham z USA, sa stalo hitom internetu. Keď uvidíte tú radosť a pohodu, v akej Audry priviedla na svet dieťa, pochopíte prečo!

Spomínané VIDEO nájdete >>>TU<<<!

V prípade nefunkčného linku ho nájdete aj >>>TU<<<.

Zdroj: Facebook/Lisa Marie Sanchez Oxenham | Foto: Facebook, Unsplash