Michael Phelps proti žralokovi

Asi pred mesiacom vyplávala na povrch správa, v ktorej Michael Phelps oznámil, že si zmeria sily s obávaným bielym žralokom. Fanúšikovia boli samozrejme plní očakávaní. Ako toto meranie síl dopadlo?

To, že je Michael Phelps najúspešnejším olympionik histórie a najlepší plavec všetkých čias netreba nikomu nejako zvlášť objasňovať. Tentoraz však spojil sily s Discovery Channel a podujal sa na skutočne bláznivú výzvu. Na preteky so žralokom bielym na 100 metrovú vzdialenosť.

Fanúšikovia sa nemohli dočkať, ako uvidia Američana plávať bok po boku s nebezpečným predátorom. Opak bol však pravdou. Na videu, ktoré zverejnilo Discovery je ukázané, že najskôr vzdialenosť preplával sám žralok a až následne samotný Phelps a jazdy len pomocou grafikov spojili. Diváci sa ihneď začali búriť. Takto si predsa ten závod nepredstavovali. Jediné čo videli, bolo suché nameranie času.

Video z pretekov:

Micheal ešte aj prehral. Žralok zvládol 100 metrovú vzdialenosť za 36,1 sekundy, no Američanovi trvala táto trať o presné 2 sekundy dlhšie. A to mal k dispozícii špeciálny Aerodynamický oblek či dokonca plutvy.

Fanúšikovia sú nespokojní s tým, ako fenomenálny plavec vykonal svoj sľub. Celý pretek si rozhodne predstavovali inak.

Zdroj/Foto: forthewin.com, youtube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk