Na talianských 7-etapových pretekoch Tirreno-Adriatico sa zúčastnil aj tím Petra Sagana, Bora-Hansgrohe. Slovenská legenda sa aj napriek jeho zdravotným problémom závodu zúčastnila. Problém nastal po štyroch minútach od štartu, keď sa Saganovi spolujazdci dostali do kolízie s neopatrným chodcom!

 

Slovenský cyklista Peter Sagan, spolu so svojim tímom, sa v ostatných dňoch zúčastnil pretekov na 21.5km dlhej trati v telianskom meste Lido di Camaiore. Známy športovec však ešte pred štartom trpel zdravotnými problémami, pre ktoré vynechal 5 dní trénovania.

Saganov tím v talianskom Lido di Camaior

Tím Bora-Hansgrohe však určite nečakal, s akým kurióznym problémom sa na trati stretne. Po štyroch minútach od štartu Saganovho tímu, cyklistom vošiel do jazdnej dráhy chodec. Ten skrížil cestu Oscarovi Gattovi a Rafalovi Majkovi, ktorí spadli na zem. V momente kolízie išli pritom pretekári rýchlosťou až okolo 60 km/h a keďže pršalo a asfalt bol mokrý, zabrániť zrážke bolo takmer nemožné.

Kolízia s chodcom prekvapila divákov, aj pretekárov

„Dnes to na Tirreno-Adriatico nebol náš deň. Jeden divák vošiel priamo pred nás počas tímovej časovky a aj keď našťastie nezasiahol priamo mňa, tak Rafal a Oscar nepríjemne spadli. Týmto im želám rýchle zotavenie. Po páde sme už nešli naplno, takže to pre mňa nebolo príliš ťažké. Už sa pomaly zotavujem z mojej choroby, ale som stále dosť slabý. Uvidíme, ako to bude postupovať v ďalších etapách,“ uviedol na sociálnej sieti Peter Sagan.

Víťazom tímovej časovky sa nakoniec stal tím Mitchelton-Scott s časom 22:25, druhý skončil Jumbo-Visma a tretí Team Sunweb. Saganov tím Bora-Hansgrohe skonči ažl na 19. mieste z celkových 23.

Zdroj: Instagram, Twitter, biker.sk | Foto: Twitter, Facebook | Video: Twitter