Toto nie je klasický Mikuláš a jeho pomocníci – čert, anjel a škriatok, akých poznáte. Oni nerozdávajú sladkosti ani deťom darčeky. Oni radšej tancujú, predvádzajú dychberúce akrobatické a silové prvky a sem-tam si aj vypijú a dajú šluka z cigarety! Je toto najoriginálnejšie mikulášské video zo Slovenska?

Mikulášsko-vianočné video má na svedomí tanečná skupina Phantoms Crew z Nitry  a vzniklo ešte v novembri 2014. Odvtedy stihlo obletieť takmer celý svet. Dokonca o video prejavila záujem americká televízna show Right This Minute, ktorej sa počin slovenských tanečníkov veľmi zapáčil a ihneď ich oslovila, či by mohlo byť video zaradené do ich vianočnej epizódy.

 „Nápad vznikol začiatkom novembra 2014, a tak sme neváhali a začali riešiť veci ako scenár, kameru, kostýmy a, samozrejme, samotné tréningy pre toto video, aby to bolo čo najlepšie. Chceli sme spojiť naše umenie s príslušným dňom Sv. Mikuláša, a tak potešiť nielen deti, ale vyčariť úsmev každému, kto si toto video pozrie,“ prezradila tanečná skupina Phantoms Crew.

„Toto video sme sa rozhodli vytvoriť preto, že sme zatiaľ podobný kúsok na Slovensku nevideli. Natáčali sme v nízkych teplotách, ale aj tak nás to neodradilo a všetko sme zvládli.“ Natáčanie prebiehalo jeden deň v nitrianskom skate parku a o celú produkciu sa postaral Juraj Danko z TOC MEDIA.

Zdroj/Foto: Phantoms Crew, Youtube.com