Umenie môže mať množstvo podôb. Od sôch, ktoré vznikajú celé roky, cez baletné predstavenia bez hudby až po banán prilepený na stene lepiacou páskou – toto všetko je niečo, čo vzniklo z emócií a emócie má vyvolávať.

Talentovaná bieloruská maliarka Nadia Matievskaia vytvára obrazy, ktoré sú zaujímavé nielen výsledkom, ale aj procesom tvorby. Štetce totiž používa len zriedka. Namiesto nich dokáže maľbu z mysle na plátno presunúť pomocou svojho dekoltu.

Myšlienka začať maľovať týmto spôsobom v skutočnosti pochádza z hereckého kurzu. „Raz sme dostali za úlohu navzájom si dať nejakú divnú výzvu. Tou mojou bolo namaľovať obraz prsiami a predať ho. Začalo to teda v podstate žartom,“ priznala Nadia, ktorá však pri tomto štýle umenia zostala.

Hoci si mladá Bieloruska uvedomuje, že ľudí viac láka spôsob, akým maľuje, než to, čo maľuje, účel pre ňu svätí prostriedky. Jej obrazy však tým, že pri nich žena takmer vôbec nepoužíva ruky, kvalitatívne netrpia. Práve naopak – boli by krásnymi dielami, aj keby si odmyslíme, ako vznikali. Čo poviete, vyskúšali by ste si tento štýl tvorby?

VIDEO z procesu maľby nájdete >>>TU<<<!

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Instagram/nadiamatievskaia, shelmartist