Nielenže sa situácia na Slovensku nijako nezlepšuje, pribúdajú, žiaľ, ďalšie nepríjemné správy a skutočnosti. Potvrdil sa u nás nebezpečný nový druh mutácie koronavírusu, konkrétne juhoafrický.

Je omnoho nákazlivejší, preto treba byť ešte viac v strehu. Nové informácie uvádzajú, že máme až 7 nakazených týmto vírusom. Nepochádzajú z rovnakého okolia a niektorí ani necestovali do exotiky, odkiaľ by to priniesli.

V Bratislave identifikovali vírus z PCR testov troch ľudí. „Dvaja muži pricestovali z Ukrajiny, tretia žena sa nakazila na Slovensku,“ vysvetlila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová v stanovisku.

„V okrese Stará Ľubovňa vyšla pozitívna vzorka na túto mutáciu vírusu mužovi, ktorý sa vrátil z Nemecka, v okrese Dolný Kubín boli pozitívni muž a žena, ktorí necestovali. Z banskobystrického okresu vyšli pozitívne vzorky 23-ročnej žene,“ dodáva Eliášová. Táto žena sa vrátila z dovolenky na Zanzibare. Podľa hovorkyne ministerstva zdravotníctva všetci títo ľudia striktne dodržiavajú protipandemické a hygienické opatrenia vrátane domácej izolácie.

Zdroj: refresher.sk | Foto: pixabay.com