Aj vás vždy zaujímalo, ako chodia astronauti vo vesmíre na záchod? Nie je to veru med lízať a hororové detaily prezradila samotná astronautka, ktorá si tento veselý proces zažila!

 

Každý sa asi občas zamýšľa nad čudesnými problémami a hľadá odpovede na tie najbizarnejšie otázky. Jednou z takých je aj úvaha, ako asi chodia vo vesmíre na záchod. Detaily prezradila jedna astronautka NASA Peggy Whitson, ktorá si túto veselú situáciu bohate zažila na vlastnej koži.

Peggy vysvetlila, že ak chcete ísť na malú potrebu, na toalete je žltý lievik, ktorý vám moč odsaje. Ten je následne recyklovaný a premení sa na pitnú vodu, čo trvá približne osem dní. Väčší problém nastáva, ak potrebujete ísť na veľkú potrebu.

Svoje “hnedé zlato” totiž musíte trafiť presne do určeného otvoru, ktorý je ale dosť malý. Potom si svoj výtvor musíte sami zabaliť do igelitového vrecka a skončí vypustený do vesmíru a zhorí v atmosfére. Ak by ste sa však do otvoru netrafili, vaši kolegovci vás budú milovať za to, že vaše exkrementy budú voľne poletovať po vesmírnej stanici. To je ale zábava, však?:D

Zdroj: NASA, youtube