Pojem hetrik je v športovej terminológii používaný vtedy, keď dá jeden hráč v zápase tri góly. Čo ale znamená pojem hetrik Gordieho Howea, ktorý je používaný len a výlučne v hokeji? Toto ste o ňom určite netušili!

 

Gordie Howe bol legendou zámorskej NHL a vynikal svojou hokejovou všestrannosťou. Neváhal sa pobiť, vedel dobre prihrávať a zároveň mal “nos na góly”. Práve preto je zrovna na jeho počesť pomenovaný hetrik Gordieho Howea, ktorý znamená, že hráč v jednom zápase dokáže streliť gól, na ďalší asistovať a zároveň sa aj pobiť.

Prečítajte si tiež:

Zdeno Chára opäť zhodil rukavice: Sledujte, ako dopadol v bitke superťažkých váh! (VIDEO)

Je ale veľkým paradoxom, že samotný Howe ho dokázal v kariére zanamenať len dvakrát a absolútnym rekordérom tejto štatistiky je súčasný hlavný tréner Arizony Coyotes Rick Tocchet, ktorý to dokázal 18-krát. Zo súčasných hráčov NHL sa o prvenstvo delí hneď dvojcia veteránov, ktorí zvládli takýto počin zatiaľ v piatich prípadoch. Sú to Joe Thornton zo San Jose Sharks a Slovák Zdeno Chára z Bostonu Bruins.

 

Viac zaujímavostí o hetriku Gordieho Howea si môžete prečítať – TU

Zdroj/Foto: Twitter, wikipedia.org, thehockeywriters.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tommy
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D