Tí, ktorí Viktora Vinczeho sledujú na sociálnych sieťach dobre vedia, že moderátor je nadšený aktivista, miluje prírodu a mimoriadne sa zaujíma o všetky environmentálne otázky. Najnovšie ho ale zmohla choroba, manžel známej Adely sa údajne mal zapredať a koronavírus len predstierať. 

Obľúbený moderátor Televíznych novín už niekoľko dní leží v posteli a aj keď najhoršie horúčky má zjavne za sebou, ešte ani zďaleka nie je vo svojej koži. Ako informoval na sociálnych sieťach, 40-stupňovú teplotu mu pomohol znížiť len Paralen, no v noci bojoval so šialenou zimnicou.

“Minimálne počas svojho dospelého života si takýto stav nepamätám a očividne mi nepomohli ani ranné ľadové sprchy,” opisuje Viktor, ktorý sa po niekoľkých dňoch boja ukázal aj v diskusnej relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej.

Na sociálnych sieťach sa ale strhla neskutočná mela a množstvo hejterov ho začalo upodozrievať z toho, že chorobu len predstiera a ak by mu naozaj bolo tak zle, nepísal by statusy a nefotil by sa na sociálne siete.

,,Chorý človek s vysokými teplotami nevládze ani písať správy a nie to ešte sa fotiť. Koľko vám zato zaplatili? Mala som vás rada, ale došli mi slová,” píše jeden z nespokojných followerov. ,,Na 40-tky vyzeráš dosť zdravo. Chcelo by to natočiť storku, nech veríme, lebo takéto posty nie sú veľmi dôveryhodné,” ozýva sa ďalší.

 

Po nápore ostrých a urážlivých správ a komentárov sa Viktor rozhodol reagovať. “Zapredaný hajzel, koľko ti zaplatili? Utri si soplík a neodrbávaj nás”, píše mi pani so slovom láska v profile a fotkami, na ktorých pózuje so svojimi malými deťmi. No už len Buddhove citáty chýbajú. Poznáte to, keď decká prechádzajú na nočnej hre lesom a zopár tých najväčších frajerov z celého tábora sa neadekvátne hlučne rozpráva, aby potlačili vlastný strach? Výsmešných či bagatelizujúcich komentátorov takisto nie je väčšina, oni sú len rovnako hluční, lebo sa len rovnako boja,” píše moderátor.

Ďalej potvrdzuje, že mu je zle, kedykoľvek sa postaví. Nevie zaspať a má horúčkové prejavy aj bez horúčky. “Tlačí ma hrudník a drhne do suchého kašľa bez náznaku zlepšenia. Nie, môj stav sa nedá porovnať s ťažkými diagnózami, ani zásadnými covidovými prejavmi, nezomieram, zvládam, nevyplakávam. Ale som mladý, zdravý, športujúci, otužujúci sa človek, ktorý od detstva nebol chorý a ktorého to teraz položilo. To isté sa pokojne môže stať aj vám, nech si o svojej kondícii myslíte čokoľvek. Pre niekoho je priebeh ľahký, ale počet ľudí v nemocniciach je rekordný. A tam je priebeh náročný aj pre zdravotný personál melúci z posledných síl. Ja si soplík utriem. Ale môj soplík može niekomu inému veľmi skomplikovať život. Preto o svojej korone hovorím. A márne čakám, že mi za to niekto zaplatí,” zakončil a poprel tak všetky hejty o tom, že by niečo také vážne predstieral kvôli peniazom.

Zdroj/Foto: Instagram/Viktorvincze, Facebook/Ivana D. | Video: YouTube/ Dennik SME