Je to len pár týždňov, čo Viktor Vincze informoval verejnosť o tom, že má koronavírus. Bolo to krátko po tom, ako u seba nákazu zistila jeho manželka Adela, od ktorej zas koronu „chytili“ aj obaja jej rodičia. Najhoršie zo všetkých to okrem Jozefa Banáša, ktorý bol aj hospitalizovaný, niesol práve 29-ročný moderátor.

Keďže popri liečení sa stihol aj komunikovať s fanúšikmi na Instagrame, mnohí jeho zdravotný stav spochybňovali. Viktor Vincze však tvrdí, že koronu si doslova pretrpel – okrem tlakov na pľúcach a vysokých teplôt mal aj neznesiteľné zimnice.

Po prekonaní ochorenia tak spolu so svojou rodinou učinil rozhodnutie dať si urobiť testy na protilátky. A práve závery tých moderátora nemilo prekvapili. Teória totiž hovorí, že čím vyšší od referenčnej hodnoty 12 výsledok je, tým viac protilátok si vďaka nákaze telo vytvorilo.

Jeho svokra Mária Banášová mala hodnotu 283, svokor Jozef Banáš 190. Moderátorovmu bratovi Tomášovi, ktorý si koronou taktiež prešiel, vyšlo číslo 35.3, manželke Adele zas 32.2. Samotný Viktor, ktorý ochorenie niesol tak zle, skončil s hraničným číslom 13.6. Sotva tak prekročil pomyselnú čiaru vyzdravenia, čo sa týka protilátok.

„Mal som podstatne ťažší priebeh ako moja manželka či brat a mám podstatne menej protilátok,“ priznal šokovaný moderátor. Všetko však napokon ešte môže byť celkom inak: „Jeden test ukáže len to, že sme aktuálne chránení. O šesť týždňov ho treba zopakovať, aby bolo vidieť prípadnú dynamiku. Moje protilátky môžu stúpnuť, svokrine klesnúť, alebo aj naopak. Kľúčové ale je, že aj bez protilátok môže byť človek chránený – vďaka bunkovej imunite, ktorú takéto vyšetrenie nezachytí.“

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/viktorvincze