Manželia Adela a Viktor Vinczeovci už nie raz ukázali, že majú srdce na pravom mieste. Obaja sa pravidelne zapájajú do charitatívnych akcií, no o tomto dobrosrdečnom čine doposiaľ nik netušil.

„Podporujem rôzne charitatívne projekty, najčastejšie hradím liečby konkrétnym rodinám. Ale čo sa týka ľudí bez domova, s Adelkou prenajímame byt predajkyni Nota bene za náklady,“ prezradil Viktor.

„V jednom rozhovore so Sandrou Tordovou z Nota bene som pochopila, že ak sa ľudia na hranici chudoby majú dostať von zo začarovaného kruhu, musia mať najprv pevné zázemie. Hovorí sa tomu housing first. Ubytovňa ani výklenok nie sú domov,“ skonštatovala Adela.

„Mnohí aj pracujú, ale peniaze im nevychádzajú na slušné bývanie. Nota bene takto spolupracuje s viacerými prenajímateľmi bytov. Viki sa stará o chod bytu, chodíme pani spolu s pracovníčkou z Nota Bene občas navštíviť a nastavovať veci. Je to zaujímavé sociologické a ľudské poznanie pre nás s Vikim. Verím, že to je cesta, ako postupne dosiahnuť aspoň malú zmenu,“ dodala na záver.

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram/viktorvincze