Adela a Viktor Vinczeovci túžia po spoločnom potomkovi, avšak osud im nepraje. Preto sa rozhodli uvažovať nad adopciou. Momentálne sa nachádzajú v predadopčnom procese, no len čas ukáže, ako sa rozhodnú.

Sme v predadopčnom procese. To znamená, že keď nám na konci tej cesty povedia, že si máme prísť po dieťa, stále sa môžeme rozhodnúť, či to naozaj chceme alebo nie,” uviedla Adela pre magazín Evita. “Verzia osvojenia dieťaťa sa komunikuje príjemne, pretože človek je z pohľadu spoločenských vzorcov hrdinom. No pri tej druhej možnosti by sa ocitol v pozícii egoistického zbabelca, ktorý sa nechce deliť o svoj čas a život s osvojeným dieťaťom. Nechcem, samozrejme, zovšeobecňovať, ale tento pohľad by mohol byť väčšinový,” vysvetlila Adela s obavami, ako by to zobrala verejnosť.

V rozhovore prehovoril aj Viktor, ten vyjadril, že nemá problém na rovinu hovoriť o témach, ktoré sú v mnohých prípadoch tabuizované, a ktorým sa ľudia často vyhýbajú. “Keby sme prišli s adoptívnym procesom až do finále a nejaké dieťa by sme si osvojili, určite by som o tom rád otvorene hovoril. Nemyslím si, že v spoločnosti by mali existovať tabuizované témy,” vyjadril sa Viktor k téme o adopcii.

Zdroj: svetevity.sk | Foto: Instagram/viktorvincze