Dnes počas rokovania vlády minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak spolu s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Branislavom Gröhlingom informovali o podpore materských škôl a uistili rodičov, ktorí sa plánujú podieľať na celoplošnom testovaní ako dobrovoľníci, že o svoje príjmy neprídu!

Vláda dnes schválila návrh uznesenia, ktorým chce pomôcť ľudom, ktorí sú buď na rodičovskom príspevku alebo sú poberateľmi dávok hmotnej núdzi či podpory v nezamestnanosti, aby mohli pomáhať pri testovaní. Môžu pomáhať všade tam, kde bude potrebné, bez obáv zo straty týchto príspevkov. „Rodičia, ktorí poberajú rodičovský príspevok a pôjdu pomôcť pri testovaní, budú môcť príspevok poberať aj naďalej. A to aj napriek tomu, že za pomoc dostanú odmenu,“ uviedol Milan Krajniak.

Čo sa týka pomoci materským školám, vláda vyčlenila 58,8 milióna eur do 2698 škôlok na celom Slovensku a tým zachránili 24-tisíc pracovných miest. „Celkovo bude prerozdelených 59,2 milióna eur materským školám a pokračovať sa bude aj pri základných umeleckých školách, ktorých bude viac ako 700, prerozdelených bude vyše 20 miliónov a očakávajú, že zachránia šesť tisíc pracovných miest,“ dodal minister školstva Gröhling. Obaja ministri to považujú za veľmi úspešnú spoluprácu, ktorá ich nesmierne teší.

Zdroj: YouTube/ HN televízia