Už viac ako 4 dni sa vláda nevedela dohodnúť na tom, ako bude prebiehať celoplošné testovanie a či vôbec bude. Po včerajšom rokovaní vlády vystúpil pred novinárov iba minister zdravotníctva, ten len potvrdil, že nejaký „skríning“ bude potrebný.

Matovič predstúpil pred novinárov až po 19stej hodine, ohlásený začiatok tlačovej konferencie bol o 13stej popoludní. Sekundovali mu minister zdravotníctva Marek Krajčí a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Premiér sa médiam ospravedlnil a potvrdil, že dnes schválili uznesenie vlády, nesúhlasila iba Veronika Remišová.

Projekt s názvom „Zachráňme spolu životy“ hovorí o dôvodoch, prečo je tzv. „skríning“ potrebný:

Po niekoľkých hodinách rokovania sa vláda rozhodla, že kontinuálnym skríningom pretestujú všetkých Slovákov. „Začne už zajtra a bude trvať do 28. januára, občania môžu využiť rôzne možnosti, kde sa nechajú pretestovať,“ vysvetľuje minister zdravotníctva.

Vláda schválila uznesením zákaz vychádzania do 7.2. a od 27. januára sa pri vstupe do zamestnania musíte preukázať negatívnym testom. Rovnako, ak chcete navštíviť prírodu, budete musieť ukázať negatívny výsledok testu.

29. januára sa Slovensko rozdelí na horšie a lepšie okresy, v horších sa testovanie zopakuje a od 3. februára sa budú musieť preukazovať negatívnym testom znova. Okresy, ktoré na tom budú lepšie, od 3.2. sa pre nich režim vráti do momentálneho stavu, nebudú sa musieť preukazovať negatívnym testom, no zákaz vychádzania bude platiť naďalej.

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Foto/Zdroj/Video: YouTube