Zatiaľ čo všetky predchádzajúce vládne dokumenty nemali viac ako sto strán, aktuálne PVV novej vlády má dokopy 121 strán.

Počas nášho vládnutia sa zaväzujeme vždy hovoriť pravdu a čestne konať. K verejným financiám a štátnemu majetku budeme pristupovať ako dobrí hospodári a nebudeme tolerovať žiadnu korupciu. Zabezpečíme dôslednú rovnosť pred zákonom a budeme konať tak, aby sme výrazne zvýšili dôveru ľudí v štát a ľudí, ktorí ho reprezentujú,“ píše sa vo vyhlásení, ktoré vzniklo na základe spoločných kompromisov.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO), predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), vicepremiérka pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) a vicepremiér pre ekonomiku Richard Sulík (SaS) tvrdia, že sa môžu za tento kvalitný dokument postaviť všetci so vztýčenou hlavou.

Za svojho pôsobenia vo vláde plánujú zvýšiť potravinovú sebestačnosť Slovenska, zaviesť dvojité občianstvo, zrušiť doplatky za lieky, exekučné amnestie a oveľa viac. Prostredníctvom eurofondov chcú znížiť regionálne rozdiely na Slovensku a zvýšiť ochranu životného prostredia.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

Podľa Ústavy SR musí vláda predložiť Národnej rade (NR) SR svoj program a požiadať ju o vyslovenie dôvery do 30 dní od vymenovania. Vládu prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala 21. marca.

Zdroj/Foto/Video: YouTube