Holandsko prišlo s experimentom, ktorý tu ešte od začiatku pandémie nebol. Vláda chcela zistiť, aká šanca nákazy koronavírusom hrozí v klube na párty, preto zorganizovali akciu pre 1300 osôb.

Predstava o festivaloch, diskotekách, či párty je zatiaľ nereálna, no Holanďania si predsa po dlhšom čase užili poriadnu zábavu v obľúbenom klube. Nie, nešlo o žiadnu nelegálnu párty, ale o vládny experiment.

Ako informuje The Guardian, v najväčšej hudobnej aréne v Amsterdame Ziggo Dome si mohlo až 1300 Holanďanov na štyri hodiny užiť tanečný parket a hudbu fenomenálnych holandských DJ-ov ako Sam Feldt, Lady Bee či Sunnery James & Ryan Marciano.

Cieľom experimentu bolo zistiť, aká je vysoká šanca nákazy koronavírusom v klubovom prostredí za nasledovných podmienok. Účastníkov rozdelili do šiestich skupín, kde mal každý určené špecifické pokyny. Nutné bolo dodržiavanie rozostupov, rúška a najmenej 48 hodín starý negatívny test. Akcia bola po celý čas kontrolovaná organizátormi. ďalšie testovanie účastnikov čaká o 5 dni.

Holandsko patrí ku krajinám, kde sa pandemická situácia zhoršuje, no napriek tomu pristúpila tamojšia vláda k uvoľňovaniu opatrení. Otvorené sú už kaderníctva, obchody a služby. Vláda dokonca uvažuje nad špeciálnym koronavírusovým pásom, vďaka ktorému by mohli zaočkovaní obyvatelia chodiť na festivaly, párty, do kina, divadla a pod.

Zdroj: theguardian.com Foto: Instagram/tags/ziggodome