Slovenská reprezentantka Petra Vlhová dosiahla najväčší úspech histórie slovenského zjazdového lyžovania aj vlastnej kariéry si dnes osobne vypočula slová chvály a vďaky od prezidentky Zuzany Čaputovej v Prezidentskom paláci.

Vlhovú sprevádzali rodinní príslušníci, ktorí sú zároveň aj v jej športovom SkiTeamVlha a nezabudla ani na veľký krištáľový glóbus. „Vážené dámy a páni, je mi veľkým potešením, že vás môžem privítať v prezidentskom paláci. My sme spolu telefonovali bezprostredne po poslednom preteku, ale je mi veľkou cťou, že vám môžem osobne ešte raz pogratulovať k svetovému poháru a zároveň sa poďakovať za reprezentáciu Slovenska. Myslím, že Vaše víťazstvo prišlo ako skvelá a dobrá správa na Slovensko v ťažkých časoch a potešila práve v tejto dobe veľmi veľa ľudí,“ povedala hlava štátu Zuzana Čaputová.

​“Vážená pani prezidentka, veľmi si vážime Vaše prijatie v prezidentskom paláci, pretože pre nás je to morálna odmena za to, že tu môžeme byť, pretože celý môj tím, moja rodina, celé Slovensko ma podporovalo a držalo palce, takže veľmi sa tešíme,“ reagovala vo svojom príhovore Petra Vlhová s tým, že ak to teda čas dopraje, by chceli spolu s rodinou zriadiť nadáciu pre deti, ktoré sú našou budúcnosťou.

Zaujímavosťou tohto oficiálneho stretnutia boli outfity, ktoré mali dámy zhodou okolností takmer rovnaké. Obom ich štylisti zvolili kráľovsky modré šaty pod kolená a k tomu telové lodičky. Je možné, že sa dohodli? Alebo to bola príjemná náhoda?

Zdroj: streamable.com Foto: Instagram/petravlhova13