Pandémické opatrenia určujú, ako by sme sa mali zodpovedne správať a to najmä v blízkosti ostatných ľudí. To na pamäti očividne nemajú zamestnanci fabriky Volkswagen, ktorí hoci majú povinné rúško na sebe, ale rozostupy nedodržujú ani náhodou. Upozornila na to stránka Nekŕmte nás odpadom, ktorej to zaslal jeden zo zúčastnených.

Fotografie si všimol aj portál Refresher, ktorého zaujímalo stanovisko gigantickej automobilky. „Vedenie firmy dlhodobo a opakovane vyzýva zamestnancov, aby dodržiavali všetky preventívne opatrenia, vrátane dostatočných odstupov či prekrytia horných dýchacích ciest, ktoré zaviedli v ešte začiatkom minulého roka,“ odpovedala im hovorkyňa Volkswagenu Slovakia Lucia Kovarovič Makayová. Odfotený dav zamestnancov pred bránami zamestnania považuje za nekontrolovateľný moment, ktorý plánujú ihneď vyriešiť.

„Zo vzniknutej situácie sme si vzali ponaučenie a operatívne sme prijali ďalšie dodatočné opatrenia, avšak prosíme aj každého jednotlivca, aby sa správal v tejto náročnej dobe zodpovedne a podieľal sa spoločne s nami na dodržiavaní opatrení,“ dodala Makayová.

Zdroj: Refresher, Facebook/nekrmtenasodpadom