Podľa prieskumu agentúry Focus takmer 80 percent obyvateľov Slovenska považuje opatrenia vlády Igora Matoviča za dostatočné a adekvátne. Za prehnané ich má len necelých 5% a naopak, 13% by prijalo ešte tvrdší režim. Čaká nás teda úplné vypnutie krajiny? 

Na dnešnej tlačovej konferencii znova otvoril Igor Matovič tému tzv. „black outu“.  Zastavená doprava, uzavreté hranice, zákaz vychádzania, nič, čo nie je životu nevyhnutné, by nefungovalo – výnimočná situácia pre celú krajinu a stav núdze.

„Je možnosť urobiť s tým vírusom krátky proces ako vo Wu Chane,“ vyhlásil Matovič. „Bude tu musieť byť absolútna vojenská disciplína. Výnimočný stav, vypnúť Slovensko, všetko dodržiavať, vojenská disciplína,“ hovorí o prísnom režime, ktorý by mal fungovať približne tri týždne.

„Musíme byť všetci rozhodnutí o tom, že to je správna cesta. Ja som dostal podporu od ľudí, ale na boj proti korupcii a vyfasoval som k tomu koronavírus,“ obhajoval svoje rozhodnutie o tom, prečo chce vedieť názor aj od ľudí. Čo si o tom myslíte vy?

Foto: Instagram/ obycajniludia, depositphotos | Zdroj: TK | Video: YouTube/ HN televízia