Slovenskom i svetom rezonuje v týchto dňoch meno investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny. Obaja sa totiž stali obeťami chladnokrvnej vraždy. Zavraždený Ján pracoval na odhaľovaní obrovských daňových podvodov, v ktorých figurovali veľké mená i mafia. Je veľmi pravdepodobné, že sa svojou horlivosťou za spravodlivosť stal pre niekoho nepohodlným a vyslúžil si od neho smrť! 

 

Telá Jána a Martiny našli so smrteľnými strelnými poraneniami v ich dome vo Veľkej Mači (okr. Galanta). Ten kúpili len prednedávnom a poctivo pracovali na jeho renovácií. Spoločnej budúcnosti v ňom sa už bohužiaľ nedočkali. Namiesto radosti a šťastia v ňom stretli svoju smrť!

Pravdepodobným motívom tejto chladnokrvnej popravy bola Jánova práca novinára.  Ten totiž pracoval pre portál aktuality.sk a vo svojich kauzách sa nebál ani tých najvyššie postavených a ukazoval na ich daňové prešľapy i nelegálne obohacovanie. Mnohým ležal v žalúdku, ale nikomu ani nenapadlo, že by na svoju vyšetrovaciu činnosť mohol doplatiť tým najcennejším. Životom.

Zdá sa, že niekto si už nevedel rady a uchýlil sa k tomu najradikálnejšiemu riešeniu a zniesol ho zo sveta, aby ho raz a navždy umlčal.

Ján sa v posledných článkoch venoval odhaleniu špinavých praktík talianskej mafie nazývanej ‘Ndrangheta. Zistil, že táto skupina operuje na východnom Slovensku, kde prepiera eurofondy a následne ich vylievajú naspäť do Talianska.

Okrem mafie často spomínal i podnikateľa s nelichotivou reputáciou Kočnera, ktorý figuruje vo viacerých kauzách a doteraz si veselo chodí po slobode. Ten sa mu dokonca vyhrážal ublíženým a preto Ján na neho podal trestné oznámenie. Bohužiaľ to kolovalo z oddelenia na oddelenie a on sa tak stal obeťou nefungujúceho, alebo niekoho dobre kryjúceho systému. Ostal nevypočutý i bez ochrany….

To, kto bol objednávateľom, či vykonávateľom tejto brutálnej popravy, snáď ukážu výsledky vyšetrovania špeciálneho tímu, ktorý sa už formuje z rozličných zložiek výkonných orgánov a v hre je i astronomická odmena- 1 000 000 €, pre toho kto prinesie do tohto smutného prípadu svetlo.

Jedno je však isté!

Páchateľom tohto ohavného skutku bol s vysokou pravdepodobne profesionál! Svedčia o tom stopy i úkladne prevedená dvojitá vražda. Podľa výpovede polície, vrah zanechal na mieste činu pri mŕtvych telách i desivý odkaz, ktorý sa dá chápať ako ostré varovanie!

Podľa informácií Nového Času malo ísť o demonštratívne položené náboje, ktoré boli naaranžované pri telách zastrelených obetí.

Ján a Martina mali celý život pred sebou!

Zdroj/Foto: aktuality.sk, cas.sk, facebook