Kevin je typický malý chlapec, ktorý má rád svoju rodinu. V predvianočnom chaose ho však raz vytočí natoľko, že Kevin si nadurdene zaželá, aby zostal na svete celkom sám. Toto prianie sa mu splní – a ešte len potom sa začnú diať veci! Zvyšok je “história” – tento známy filmový príbeh pozná totiž azda každý z nás. Otázka však znie: Všimli ste si v ňom tieto na prvý pohľad nepodstatné drobnosti?

Po našom prvom článku o desiatich detailoch z filmov Sám doma 1 a Sám doma2: Stratený v New Yorku (nájdete ho >>>TU<<<), vám dnes prinášame jeho pokračovanie.

Tieto maličkosti síce nezmenia samotnú podstatu filmov, ktoré si rok čo rok užívame na obrazovkách, môžu im však dať peknú pridanú hodnotu. Budú pre vás nasledujúce detaily úplnou novinkou alebo patríte k tým pár percentám mimoriadne pozorných ľudí, ktorí si ich už stihli všimnúť?

1. Posýpača chodníkov Marleyho vidíme v čase, keď pred ním Kevin uteká, škaredo zraneného. V kostole po ich úprimnom rozhovore už má len leukoplast a na konci filmu je jeho ruka úplne zdravá. Symbolizuje to, že aj staré rany sa môžu zahojiť.

Poznámka: Niektorí milovníci filmov Sám doma tvrdia, že Marleyho ruka má význam aj z hľadiska kresťanskej symboliky – jeho zranenie vraj poukazuje na jeho utrpenie pre iných (predovšetkým jeho syna a vnučku).

2. Prečo Marley udrel lopatou najskôr Marva, keď bezprostredným ohrozením pre Kevina bol skôr Harry? Jednoduchá odpoveď – ak by sa Harry najskôr neobzrel, mohol by v dôsledku útoku Kevinovi odhryznúť prst.

3. Vo filme Sám doma 2 chytil Marv v dave neznáme dieťa mysliac si, že je to Kevin. Zrejme preto, že si pamätal na jeho čiapku z prvého filmu!

4. Keď sa Kevin ocitne v dome sám, pustí si (fiktívny) film s názvom Angels With Filthy Souls (Anjeli s hriešnymi dušami). Pri jednej zo scén však v strachu zakričí na matku. Tá sa vzápätí lietadle preberie so zlým pocitom. Jej manžel má v tej chvíli v ruke knihu s názvom Nobody’s Angel (Nikto nie je anjel/Ničí anjel).

5. Prečo Kevin v prvom filme nemohol nájsť svoju zubnú kefku a musel si ju ísť kúpiť za bratove peniaze? Pretože mu ju pri balení ukradol jeho bratranec!

6. Na fotografii Buzzovej priateľky je v skutočnosti chlapec v parochni. Bol to nápad režiséra filmu, ktorý nechcel takýmto spôsobom uraziť žiadne dievča.

7. Na Marvovej tvári môžeme vidieť zranenie od spinky skôr, než na ňu spinka vôbec dopadne.

8. Telefónne čísla v zápisníku Kevinovej mamy obsahujú aj písmená. Zato adresa, ktorú mali McCallisterovci na kufroch, je skutočná adresa domu, kde sa príbeh natáčal!

9. A opäť ten Marv… V jednej zo scén môžeme jasne vidieť, že jeho zranená noha je v skutočnosti atrapa.

Poznámka: Zaujímavý je aj výber filmových zvukov, ktoré tvorcovia zvolili pri Kevinových útokoch na oboch zlodejov. Urobili tak preto, aby zmiernili predstavu bolesti v hlavách divákov a udržali film v komediálnej rovine. Zvuky pri zraneniach tak nie sú ani zďaleka také, aké by boli v skutočnosti.

10. Fullerova bunda v Sám doma 2 je tá istá, ktorú mal v prvom filme mladý Kevin. Naznačuje to, že z nej už vyrástol a posunul ju mladšiemu bratrancovi. Zaujímavé je aj to, že Fuller (Kieran Culkin) je v skutočnosti mladším bratom predstaviteľa Kevina (Macaulay Culkin).

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Boredpanda.com | Foto: Boredpanda.com, Pinterest