Pre dnešok to bude trochu dlhší vtip, ale rozhodne bude stáť za to, tak si pre istotu držte bránice. Šéf príjme nového predavača, no chce si ho prv omrknúť, tak ho na deň príjme na skúšobnú dobu. Potom si ho zavolá na koberček…

 

Celý vtip ⇓⇓⇓ TU ⇓⇓⇓

 

Veľký, obrovský mnohoposchodový supermarket, v ktorom dostanete všetko.

Šéf prijíma nového predavača, s tým, že ho vezme na deň na skúšobnú dobu, aby videl, ako sa osvedčí. Po záverečnej si ho zavolá do kancelárie:

– Tak koľko ste dnes urobil obchodov?

– Jeden, šéfe.

– Čože!? Jeden? Naši predavači urobia priemerne šesťdesiat až sedemdesiat obchodov denne! Čo ste celý deň robil!? A koľko ste vlastne utŕžil?

– Tristoosemdesiat tisíc dolárov.

Šéfovi došla reč. – Tristoosemdesiat tisíc? Preboha, čo ste predali?

– No, prvý som predal malinký háčik na ryby…

– Háčik na ryby? Za tristo osemdesiat tisíc?

– … potom som zákazníka presvedčil, že by si mohol zobrať ešte aj stredný a veľký háčik. Potom som ho presvedčil, že by si mal zobrať aj nejakú udicu, predal som mu tri prúty – malý, stredný a veľký. Dal som sa s ním do reči, opýtal som sa, kde bude rybárčiť. Povedal, že na myse dvadsať míľ na sever. Tak som mu predal ešte poriadnu vetrovku, nepremokavé nohavice a gumáky, pretože tam dosť fúka. Presvedčil som ho, že na pobreží neberú, tak sme išli vybrať motorový čln. Potom som sa ho opýtal, čo má za auto – vyliezlo z neho, že dosť malé, čln by na ňom nemohol odviesť. Tak som mu predal ešte príves…

– A toto všetko ste predal človeku, ktorý si prišiel kúpiť jediný háčik na ryby!?

– Nie. On pôvodne prišiel kúpiť vložky pre svoju ženu. Tak som mu navrhol, že keď si teda cez víkend neužije, že by si mohol zájsť aspoň na ryby..

Zdroj: Facebook