Ministerstvo zdravotníctva SR v týchto dňoch čelí medzinárodnej hanbe. Vyšlo totiž najavo, že niektoré nemocnice vyhadzujú nepoužité vakcíny, pretože nemajú dostatok injekčných striekačiek.

S týmto problémom sa dalo vopred počítať, firma vyrábajúca striekačky dokonca na Slovensko apelovala, že budeme vakcinačné pomôcky čoskoro potrebovať. Mimoriadne oneskorená reakcia ministerstva však spôsobila, že striekačky pôvodne vyrábané pre nás dostalo Dánsko.

Denník N spolu s riaditeľom firmy Chirana T. Injecta Teodorom Lysákom výstižne zmapovali celú nešťastnú situáciu nasledovne:

Hoci je celá vec skôr na zaplakanie, neúspešný kandidát v parlamentných voľbách Michal Truban v nej dokázal nájsť vtipný aspekt. Keď satirická stránka Zomri v reakcii na kauzu zverejnila jeho fotografiu Trubana a ďalšieho člena strany PS Martina Poliačika s textom “mali ste zvoliť nás a striekačiek by bolo dosť”, Truban ju zdieľal s komentárom, že je to pravda.

Celý vtip sa opiera o Trubanovu minulosť. V roku 2020 sa totiž priznal, že v minulosti vyskúšal drogy. “Teraz vám poviem bez okolkov, ako to je. Marihuanu som mal viackrát, nebolo to iba raz na intráku. Zároveň som pred dvanástimi rokmi vyskúšal LSD. To je všetko,” vyhlásil pred voľbami politik so zmyslom pre sebairóniu a tak trochu zvrátený humor. Na druhej strane však nie je vylúčené, že práve ním si získa sympatie mnohých mladých voličov.

Igor Matovič sypajúci striekačky na hlavu Poliačika. Šlo o reakciu na “drogovú propagandu” poslanca strany PS. Fotografia pochádza z roku 2012.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Denník N, Topky.sk | Foto: Facebook/Michal Kostra, Michal Truban, Zomri, Pixabay