Každy rodič chce svoju ratolesť vychovať čo najlepšie. Neuverili by ste, aké zvyky resp. metódy používajú rodičia vo svete pri výchove svojich detí. Buďme radi za to, že nežijeme v tých zemepisných šírkach a dĺžkach!

Výchova detí vo svete:

Nórsko

Keď idú rodičia v tejto krajine niekam von, do baru, reštaurácie, svoje dieťa v kočíku nechajú vonku. Dokonca aj v mrazoch. Veria, že ich potomok tak získa väčšiu imunitu.

Mauritánia

V tejto krajine veria, že sliny dieťa pri narodení požehnajú. Preto matky napľujú svojmu dieťaťu rovno do tváre, otcovia do uší, čo potom rozotrú po celej tvári.

Keňa

Aj keď matky v tejto krajine svoje ratolesti neskonale milujú, pri akomkoľvek nepokoji dieťaťa odvrátia svoju tvár. Chcú naučiť dieťa, aby nebolo stredobodom pozornosti.

Arménsko

Keď dieťaťu v Arménsku začnú rásť prvé zuby, rodičia okolo neho rozostavia pár hračiek. Tú, ktorú vezme ako prvú, predznamenáva jeho budúcnosť. Nôž – lekár, peniaze – bankár, knižka – učiteľ.

Japonsko

V tejto krajine rodičia, ale aj školstvo dbá striktne na to, čo deti jedia. Vyhýbajú sa tak prejedaniu.

Vietnam

Ak dieťa v tejto krajine potrebuje ísť na toaletu, matka začne pískať. Do veku 9 mesiacov sa dieťa naučí spájať si toto pískanie s močením. Učí sa tak chodiť na toaletu samo.

Zdroj/Foto: flickr, youtube, facebook