Dneškom otriasla správa o demisii ministerstva zdravotníctva Mareka Krajčího. “Menšie dve koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde mojou demisiou. Nechcem robiť žiadne obštrukcie, nie som prilepený na svojej stoličke. Vzdávam sa svojej pozície,” vyjadril sa na tlačovke Krajčí so slzami v očiach.

Hneď na to prebral slovo premiér Igor Matovič, podľa ktorého je Krajčí človekom, ktorý si to za posledný rok najviac odmakal. “Zdravotníctvo bolo v hroznom stave po vládnutí Smeru. Bol som rád, že sa tejto úlohy preto zhostil Marek Krajčí. Popri rozkradnutom rezorte dostal do vienka Covid-19. Nepoznám človeka, ktorý by prejavoval väčšiu snahu chrániť životy a zdravie. Tí, ktorí mu najmenej pomáhali, sa rozhodli z neho urobiť terč. Rozpútali vojnu kvôli Sputniku,” vyjadril sa Matovič.

,,Voličom sme sľúbili, že nebudeme pozerať na záujmy politickej strany, ale na záujmy krajiny. Som rád, že s Marekom sme tento ročný boj spolu zvládali a som na neho mimoriadne hrdý. Prijali sme bolestivé rozhodnutie, ale správne,” pokračuje premiér, podľa ktorého je Krajčího odstúpenie najabsurdnejšie v našich dejinách.

Následne dodal, že Krajčí bude z postu odstupovať postupne. Bol by som rád, keby minister Krajčí podal demisiu vtedy, keď bude očkovanie Sputnikom v plnom prúde,” skonštatoval Matovič, Týmto sa chce vyhnúť tomu, aby nik nemohol zablokovať používanie ruskej vakcíny Sputnik V.

Zdroj: TK