Slovensko včera zasiahla smutná správa. Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý sa mal pokúsiť vo väzení o samovraždu, zraneniam napokon podľahol.

Zdrvujúca správa zasiahla aj samotného premiéra Igora Matoviča, ktorý sa v momente rozhodol vyliať svoje pocity na sociálnu sieť. Z riadkov možno usúdiť, že premiér si mal byť s Lučanským blízky.

„Neviem posúdiť skutky, z ktorých bol obvinený, to už zrejme nikto nevyšetrí a dnes sa za tým patrí urobiť bodku. Čo však posúdiť viem, je to, že bol výraznou zmenou k lepšiemu voči policajnému prezidentovi Gašparovi priamo spriahnutému s nitrianskou mafiou a mal som k nemu kvôli tomu rešpekt,“ poznamenal Matovič.

„V správach, ktoré mám s ním v telefóne, som ho nabádal nech ide po krku každému bez rozdielu … “a čo sa týka našich – len v pohode do nich hlava nehlava, nikto mi za to nestojí, aby som ich kryl – ani Vám,)”. V inej správe som ho požiadal o stretko, lebo ma zaujímal pohľad z druhej strany na chystanú policajnú reformu,“ dodáva predseda vlády.

Zdroj: Facebook/igor.matovic.7