Ide o papalášismuz alebo o snahu zabrániť kolapsu dôležitých systémov v štáte? Vo vyhláške, ktorej platnosť nadobudla 19. júla je jasné stanovené, že nezaočkovaní Slováci sú povinní po príchode zo zahraničia absolvovať karanténu. Pre politikov, diplomatov a funkcionárov to ale neplatí.

Už nech je to ako chce, spravodlivé to voči bežným „smrteľníkom“ určite nie je a toho názoru je aj bývalý minister zdravotníctva Tomáš Drucker, ktorý si do danej témy rypol piatok. „Z hrušky dolu, pán Mikas!“ odkázal hlavnému hygienikovi, ktorý túto vyhlášku vydal.

„Chápeme, že uvedená výnimka prilákala v súčasnej situácii najväčšiu pozornosť. Takúto výnimku však nemajú iba delegácie zastupujúce Slovensko na úrovni parlamentu, vlády či ústredné orgány štátnej správy pri výkone práce vo verejnom záujme vyslané na zahraničnú pracovnú cestu.Ide napríklad aj o študentov, ktorí navštevujú školy v susedných štátoch či mladých športovcov, ktorí tam trénujú. Takúto možnosť majú aj novinári či mnohé športové tímy,“ obhájila Mikasov úrad hovorkyňa Daša Račková.

Čo si o tom myslíte vy?