Keď sa niekto prihlási do súťaže Superstar, tak preto, že túži vyhrať titul a finančnú výhru 75.000 eur. Alebo to tak nie je? Vyradenú päťku superstaristov nedávno vyspovedala pätica moderátorov z Telerána. Všetci sa zhodli na jednom – sú radi, že sú z hry von!

V čase, keď finále prebiehalo vo viacerých kolách, pričom vždy vypadol jeden z TOP 10, až kým nezostal jediný víťaz, mnohí z nás ľutovali strieborného superstaristu. Kým s ostatnými totiž mali diváci priestor sa rozlúčiť a venovať im náležitú pozornosť, po vyhlásení absolútneho víťaza už na číslo 2 všetci zabudli.

Tento ročník Superstar však kvôli bezpečnostným opatreniam proti COVID-19 prebieha celkom inak. Finále je len dvojkolové, pričom v nedeľu stihli diváci vyradiť hneď päť súťažiacich. Už tento týždeň tak spoznáme víťaza a štyria zvyšní talentovaní ľudia, ktorí si až do poslednej chvíle mohli robiť nádeje na výhru, z ničoho nič odídu s dlhým nosom.

Aj toto je zrejme jeden z dôvodov, prečo sú Esther Lubadika, Júlia Kramárová, Lucie Bikárová, Michal Šafrata a Timotej Májsky radi, že vypadli už v prvom kole. Aspoň to všetci svorne tvrdia.

„Som rád, že som sa dostal tak ďaleko, ale keď som vypadol, tak som sa možno cítil ešte lepšie, než keby som mal ďalší týždeň čakať, ako to dopadne,” priznal Michal Šafrata a Timotej Májsky s ním úplne súhlasil: „Pripájam sa. Ja som tiež radšej vypadol teraz, ako keby som mal čakať do budúceho týždňa, že ako to dopadne.”

Podobný názor má aj Esther Lubadika, ktorá chlapcov doplnila s tým, že je jedno, na ktorej priečke sa v TOP 10 umiestnili: „Dôležité je teraz využiť možnosti, ktoré sa nám naskytli a pokračovať v tom, čo sme začali.” Superstar podľa nej ani zďaleka nie je koniec, ale práve naopak – odrazový mostík do šoubiznisu a nový začiatok.

Skutočná príčina radosti vypadnutej päťky však môže byť čiastočne aj v niečom, čo ale sami nepriznali. Pred prvým kolom museli všetci, čo sa podieľali na tvorbe či účinkovaní v Superstar podstúpiť testy na koronavírus a prejsť radom ďalších nepríjemností kvôli náročným opatreniam. Každý, kto sa zúčastní finálového kola, bude musieť celú tortúru absolvovať odznova.

Či to zohralo rolu alebo nie, isté je len to, že pätica si nateraz môže vydýchnuť a sústrediť sa len na svoje umenie. To sa rozhodne nedá povedať o TOP 5 súťažiacich, ktorých najhoršie stresy ešte len čakajú.

Celý rozhovor s vypadnutými súťažiacimi si môžete pozrieť v priloženom videu:

Zdroj: TV Markíza | Foto: Instagram/superstarcs