Aj napriek tomu, že momentálne sužuje svet iba jeden problém – a to pandémia koronavírusu – niektorí Slováci majú ešte aj iné starosti. Napríklad aj rodina pani Emílie, ktorej telo sa do dnešného dňa nenašlo.

Mikulášske ráno bolo pre Slovensko mimoriadne pochmúrne. Explózia bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove otriasla celou krajinou, výbuch si vyžiadal osem obetí a množstvo poškodených, ktorí prišli o svoje osobné veci, domovy, vlastne o všetko.

Ingrid bola v osudný deň v práci, keď začula o výbuchu, ihneď volala mame, ktorá v paneláku bývala tiež. Už nikdy o nej nepočula, tajne vtedy dúfala, že bola na prechádzke so psíkom.

Hasiči aj záchranári rodinu staršej pani ubezpečovali, že sa pokúsia v ruinách nájsť jej pozostatky, avšak do dnešného dňa sa im to nepodarilo. ,,Nič z toho, čo bolo doposiaľ odoslané na expertízu, nepotvrdilo zhodu s mojou DNA,“ hovorí dcéra nebohej.

Aj keď žena stále dúfa, že svojej matke bude môcť dožičiť pohreb a dôstojnú rozlúčku, akú si zaslúži, odborníci sa domnievajú, že pri výbuchu nastal efekt krematória a všetko zhorelo na popol.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/HaZZ, markiza.sk