Najskôr sa špekulovalo o tom, ako si Danko vyslúžil titul kapitána, teraz sa objavili rôzne domnienky aj o jeho titule JUDr. Titul spochybnil slovenský Denník N, ktorý zistil, že v Dankových tvrdeniach sa nachádzajú nejaké nezrovnalosti – a znova sa okolo neho začal mediálny kolotoč!

 

Najlepšie sú na politických kontroveziách samozrejme vtipy, s ktorými verejnosť prichádza na margo celej situácie, a nie je tomu inak ani v tomto prípade! Začalo to kvôli životopisu, v ktorom si Andrej Danko uvádza právnické štúdium len na Univerzite Komenského v Bratislave, tam však získal iba magisterský titul. Mnohým to však nesedelo, preto po pátraní po detailoch zistili, že v skutočnosti titul získal neskôr na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Jadro celej humornej situácie však ležalo inde, Danko odmietol ako dôkaz zverejniť svoju rigoróznu prácu, dokonca zúžil okruh oprávnených osôb na oboznamovanie sa s ňou. Na internete to okamžite vyvolalo pátranie po tajomnej rigoróznej práci, a vtipy na všetky tajnosti sa len šírili ako plamene.

Nakoniec sa práca našla, detailný obsah je zatiaľ neznámy, no jej témou mala byť Verejná správa a jej charakteristické črty. Medzi inými sa však objavila aj táto vtipná práca, ktorá bola zverejnená facebookovou stránkou Zomri, a robí si srandu z tajnostkárstva, ale i z Dankovho prejavu – či je ich verzia trefnejšia môžete posúdiť podľa tejto fotky sami!

Rigorózna práca:

Zdroj/Foto: facebook.com, hnonline.sk, teraz.sk, dennikn.sk