Pripravte sa! Britskí meteorológovia prichádzajú so šokujúcou správou! Túto zimu si budeme  zrejme pamätať dlho, keďže má byť najmrazivejšia za posledných jedenásť rokov. Výstraha platí pre Európu, pričom v našich končinách udrie najmä v jej druhej polovici!

 

Posledné dni priniesli dôkaz o tom, že počasie vie narobiť poriadne šarapaty. Vietor, sneh a nízke teploty týchto dní predznamenali to, čo nás ešte len čaká, ale v oveľa väčšej miere. Európu totiž v zime postretne počasie, na aké si nepamätáme už roky.

Koncom roka arktický vzduch do Európy prinesie oveľa chladnejšie dni, dokonca ich teploty klesnú až pod – 10 stupňov Celzia. Práve preto bude január a február oveľa mrazivejší, ako sme boli na to za posledné roky zvyknutí. Informáciu od britských meteorológov priniesol web Mirror.

Čaká nás tuhá zima!

V Británii mrazivé počasie udrie už v decembri a januári, u nás sa táto situácia prejaví až o čosi neskôr. Odtiaľ sa chladný vzduch prenesie najskôr do severnej Európy, čo spôsobí aj výdatné sneženie. Práve toto prúdenie arktického vzduchu pocítime už aj v novembri, no v jeho plnej sile nás prekvapí až v ďalšom roku.

Zdroj/Foto: mirror.co.uk, pixabay.com