Existujú chute, vône či zvuky, ktoré nás v okamihu dokážu preniesť späť do bezstarostného detstva. Rovnakú moc má nepochybne aj zvučka z kultového seriálu Krok za krokom, ktorý začali vysielať v roku 1991. Dobrá správa je, že aj po takom dlho čase, sú všetci herci stvárňujúci hlavné postavy, živí a zdraví. No u niektorých sa staré črty tváre hľadajú naozaj len ťažko.

Vďaka seriálu mali všetko – peniaze, popularitu aj nábeh na fantastickú kariéru. Len málokto z Kroku za krokom však dokázal tieto esá premeniť na skutočný úspech.

Niektorí, ako napríklad Suzanne Somers (Carol) či Christine Lakin (Al) sú známi dodnes, ďalší na herectvo zanevreli a rozhodli sa venovať svoj čas a energiu niečomu úplne odlišnému a po iných – ako tomu bolo v prípade fešáka J. T.-ho – sa akoby zľahla zem. Čo myslíte, keby okolo vás prejdú na ulici, spoznali by ste v nich kedysi tak slávne osobnosti?

Krok za krokom

Krok za krokom herci

1. Suzanne Somers (Carol), 74 rokov

Večná blondínka, ktorá pri herectve zostala aj po skončení Kroku za krokom, sa dnes venuje predovšetkým akémusi koučingu. Píše knihy, pracuje v reklamách a učí staršie dámy, ako vyzerať zvodne aj v pokročilom veku.

2. Patrick Duffy (Frank), 70 rokov

Sympaťák a perfektný otec Frank zostal verný striebornému plátnu. Dodnes točí okrem filmov aj seriály. Vidieť sme ho mohli napríklad v NCIS – Námorný vyšetrovací úrad.

3. Staci Keanan (Dana), 44 rokov

Seriálová “slušnáčka” sa síce sem-tam objaví v krátkom filme či epizóde nejakého seriálu, no herectvu sa už ani zďaleka nevenuje naplno. Krok za krokom pre ňu znamenal obdobie najväčšej slávy.

4. Angela Watson (Karen), 44 rokov

Kráska sa po skončení seriálu objavila ešte v dvoch menších projektoch, no po roku 2007 už po nej nie je ani chýru, ani slychu. Krátko pôsobila tiež ako modelka.

5. Brandon Call (J. T.), 43 rokov

Detský herec, ktorý sa pred Krokom za krokom objavil v až tridsiatich projektoch, po skončení seriálu naoko zmizol z povrchu zemského. Hovorí sa o tom, že začal pracovať na pumpe vlastnenej jeho rodičmi, avšak nikto to nevie potvrdiť s istotou. Jeho posledná známa fotografia pochádza ešte z tínedžerských čias.

6. Christine Lakin (Al), 41 rokov

Z rebelky Al vyrástla krásna žena, ktorá sa spomedzi detského obsadenia môže pochváliť najúspešnejšou kariérou. 10 rokov pracovala na dabingu seriálu Family Guy, vo filmoch a seriáloch sa objavuje dodnes a aktívna je aj na sociálnych sieťach.

7. Christopher Castile (Mark), 39 rokov

Z nepolepšiteľného bifľoša Marka, ktorý si v časoch Kroku za krokom zahral súbežne aj v dvoch filmoch o bernardínovi Beethovenovi, sa stal profesor histórie a politických vied. Od svojich filmových a seriálových postáv sa teda až tak výrazne neodklonil.

8. Josh Byrne (Brendan), 35 rokov

Je až neuveriteľné, ako sa malý Brendan – najmladšie Frankovo seriálové dieťa – zmenil. Po skončení Kroku za krokom sa podobne ako Brandon Call vyparil a objavil sa až neskôr v Austrálii, kde pôsobí ako vedec zaoberajúci sa udržateľným bývaním.

9. Sasha Mitchell (Cody), 52 rokov

A čo idol žien “Kouďák” a jeho nezabudnuteľný smiech? Treba uznať, že dnes je naozaj vo forme a aktívne pracuje na svojej kariére. Len v tomto roku pripravuje päť filmov! Vo voľnom čase je vášnivým rybárom. Je to práve on, kto je (s bradou a okuliarmi) zobrazený na našej titulnej fotografii. Ak ste teda hádali jeho, mali ste pravdu!

Zdroj: Funmagazin.sk | Foto: Architectureanddesign.com.au, IMDB, Instagram, Pinterest, Wallofcelebrities.com, Zimbio