Najočakávanejší a najdrahší seriál Slovania odvysiela televízia Joj na svojich obrazovkách už každú chvíľu. História Slovanov ožije vďaka režisérovi Petrovi Babjakovi a producentke Wande Adamík. Diváci sa prenesú do 7. storočia nášho letopočtu, v ktorom sa odohrávalo mnoho dramatických zvratov a udalostí.

Veľký rok so Slovanmi sa blíži. S medzinárodnými tvorcami a špecialistami na raný stredovek vznikol náš najväčší dvanásťdielny seriálový projekt, ktorý sa po jednej z najvýnimočnejších výrob a náročnej postprodukcii uvedenia dočká v roku 2021. Fiktívna rekonštrukcia historického obdobia 7. storočia spred spojenia slovanských kmeňov bude postavená na dvoch hlavných dejových líniách a prepletená motívmi slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti zachytenej v piesňach, poverách či rozprávkach. Príbeh plný mystických a fantazijných prvkov je posadený do prostredia Karpatskej kotliny, v ktorej sa život zmení na boj o prežitie po príchode plieniacich kočovných kmeňov Avarov,“ informoval generálny riaditeľ Televízie JOJ Marcel Grega.

Seriálová novinka má už aj titulnú pieseň, ktorú majú na starosti speváčka Jana Kirschner a Štefan Štec. Po je vypočutí ostanete ohromení!

Zdroj: joj.sk | Video: YouTube | Foto: Instagram/tags/serialslovania