Minister obrany Jaroslav Naď sa v relácii TV Markíza vyjadril na tému koaličnej krízy vo vláde ako aj ďalších krokoch v boji s pandémiou, ktorú v každom smere nezvládame. Samozrejme, i naďalej nie je stotožnený so správaním šéfa strany SaS Richarda Sulíka.

Vulgarizmy a nevhodné správanie tolerovať nebude. „Ak chce Richard Sulík pokračovať vo vláde, mal by sa ospravedlniť. To, čo predviedol na vláde, bola štvrtá cenová skupina, ja som odišiel,“ povedal Jaroslav Naď. Aj keď sa Richard Sulík vyjadril pre televíziu TA3, že sa po potýčke s premiérom Igorom Matovičom za zavretými dverami porozprávali a všetko si vyjasnili, nepovažuje sa očividne za najväčšieho vinníka. „Nebolo to tak vulgárne, ako keď on mne povedal, že som idiot,“ uviedol minister na svoju obhajobu.

Najnovšie na Slovensku máme oveľa väčší problém ako hádky vo vláde. V piatok sa vo šiestich vzorkách PCR testov objavil infekčnejší juhoafrický variant nového koronavírusu, ktoré potvrdil virológ Boris Klempa z SAV. Aj vzhľadom k tomu musí vláda zakročiť a zaviesť opatrenia proti šíreniu.

Jaroslav Naď potvrdil, že vláda v súčasnosti nejde obmedzovať vycestovanie do zahraničia, avšak rozmýšľa nad obmedzeniami pre tých, ktorí sa budú vracať z exotických dovoleniek. V hre je povinná štátna karanténa na 14 dní.

Zdroj: Tv Markíza, TA3 | Foto: Pixabay, FB/jaro.nad