Konzervatívna politička Anna Záborská, ktorá sa do parlamentu dostala vďaka prijatiu do strany Igora Matoviča, sa všeobecnej obľube veľmi neteší. Jej kontroverzné návrhy, ktoré sa snažia čo najviac obmedziť slobodu žien v otázke interupcí a antikoncepcie, sa mimo kresťanských kruhov nestretávajú s veľkým pochopením.

Práve jej angažovanosť v tomto smere prekáža mnohým ľuďom zo všetkého najviac. A niektorí z nich sa, zdá sa, rozhodli, že svoju frustráciu nebudú riešiť len nečinným šomraním si popod nos. Anne Záborskej poslali výhražný list, ktorý ju varuje, aby sa viac k otázkam interupcií vôbec nevyjadrovala a celkovo sa radšej stiahla do úzadia.

Igor Matovič, Anna Záborská a Richard Vašečka

„To, že je niekto z výsledkov volieb frustrovaný je v poriadku. To, že vyjadrí nahlas svoj nesúhlasný postoj je tiež v poriadku. Nesúhlasiť však nemá znamenať nenávidieť. Znižovať sa k vyhrážkam považujem za úbohé a smutné. Žiaľ aj takto funguje verejný život a politika na Slovensku,“ vyjadrila sa k veci Záborská, ktorá zverejnila aj obsah listu.

Píše sa v ňom, že ak bude poslankyňa naďalej podávať kontroverzné návrhy, môže očakávať útok, počas ktorého jej budú kladivom rozbité kĺby. „Adresu už majú zistenú, len správny čas na to,“ upozorňuje anonym. „Že to urobia správne, nie je pochýb, lebo celé dni držia v rukách riadne kladivá v práci.“

Či Záborská vezme vyhrážky vážne, je otázne. Ako ústavný činiteľ by bezpochyby dostala od ministerstva vnútra štátom platenú ochranku, ak by o ňu požiadala.

Celé znenie listu nájdete v priloženom obrázku:

Zdroj/Foto: Facebook/Anna Záborská – Kresťanská únia