Už ubehol týždeň od záhadnej smrti zosnulého Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a ich rodina stále nevie, kedy i:ch deti naposledy vydýchli. Na smútočnom oznámení mali totiž rozdielne časy smrti, aj keď je zrejmé, že zomreli spolu. Podľa médií za to môže lekár, ktorý bol privolaný k obhliadke. Vraj nebol špecializovaný a nemal dostatočnú prax!

 

Portál “Markiza.sk” spochybnil odbornosť lekára, ktorý bol privolaný políciou, aby urobil obhliadku mŕtvych tiel. Tento lekár nemal špecializáciu v odbore súdne lekárstvo či v patológii, bol nekompetentný vydať akýkoľvek znalecký posudok.

Súdny znalec a lekár Norbert Moravanský vysvetlil pre slovenskú televíziu tento zvrat. Podľa jeho slov to bolo ako keby zavoláte k chirurgickému výkonu zubára, úplne nezvyčajné. Účasť súdneho lekára je nevyhnutná v prípade vraždy, jeho úkony sú nenahraditeľné. V prvom rade si znalec všíma miesto činu v širšom zmysle, všíma si tiež teplotu interiéru, v akej vzdialenosti sú telá od radiátoru- to by mohlo určiť čas smrti.

Podľa oficiálnych dokumentov snúbenci zomreli 23. februára teda v piatok, dva dni predtým než našli ich úbohé telá. Matka nebohej Martiny je však skalopevne presvedčená, že boli zavraždený skôr a to presne v stredu 21. februára, kedy prestali dvíhať mobily. Zlatica Kušnírová rázne prehlásila, že to malo byť v čase medzi 19:50 – 20:15 toho večera.

Ani polícia si nie je istá časom ich úmrtia a preto zháňajú kamerové záznamy od vodičov, ktorý miestom činu prechádzali v čase okolo 21. februára. Práve skutočnosť, že na mieste nebol súdny lekár, by mohla zásadne skomplikovať vyšetrovanie. Pokiaľ sa to potvrdí, tak chybu urobil vyšetrovateľ, ktorý umožnil neznalcovi prístup k prípadu. Právny zástupca pozostalých Daniel Lipšic vysvetlil, že ak by sa táto skutočnosť potvrdila, tak by nastali závažné pochybnosti o profesionalite vykonaných úkonov.

Zdroj/Foto: Twitter, facebook