Otázka mimozemskej civilizácie a jej existencie je dodnes nezodpovedaná. Je možné, že sme v celom vesmíre samy? Alebo nám naopak s naším vývojom niekto pomohol? Svoje domnienky v minulosti vyjadrovali aj maliari. Tí však zväčša maľovali len to, čo videli. Čo však potom robia stopy mimozemšťanov na slávnych maľbách?

Nechceli nám maliari pomocou svojich obrazov niečo povedať, prípadne zanechať stopu? Je možné, že už v histórií prebehlo stretnutie s inou, mimozemskou rasou?

Carlo Crivelli, Zvestovanie so sv. Emidiom 1486

Jeden z najznámejších takýchto obrazov je od Carla Crivelliho, kedy mal údajne na obraz zachytiť Pannu Máriu pred pôrodom, pričom z kruhového obrazu má vychádzať svetlo, ktoré zobrazuje svätožiaru Pána. Nadšenci UFO však majú na to úplne iný názor a túto oficiálnu verziu totálne vyvracajú.

Carlo Crivelli

Podľa nich obraz len dokazuje to, že Mária síce bola Panna ale Ježiš Kristus je len výsledok genetickej manipulácie inej, vyspelejšej civilizácie. Aj dnes je predsa všetkým jasné, že zázraky typu – otehotnela z ducha svätého neexistujú – a všetko sa dá logicky dokázať. Je možné, že Carlo Crivilli bol v nejakom spojení s mimozemskou civilizáciou a takto sa snažil zanechať aspoň nejakú stopu? Nie je objekt na oblohe, z ktorého vychádza svetlo príliš podobný dnešným údajne existujúcim UFO lietajúcim tanierom?

Masolino da Panicale, Snežný zázrak 1428 – 1432

Carlo Crivelli však rozhodne nie je jediný, ktorý maľoval nezvyčajne obrazy. Masolino da Panicale je maliar, ktorý bol preslávený tým, že sa obzvlášť zaujímal o detaily. Na svojom obraze Snežný zázrak, ktorý zachycuje legendu o tom ako v Ríme snažilo počas obzvlášť teplého augustového dňa namaľoval aj Ježiša a Máriu v podivnom oblaku – žeby to bola opäť náhoda?

Oficiálne znenie vysvetlenie obrazu je, že ľud je prekvapený z toho, ako mohlo v taký teplý deň nasnežiť a Ježiš s Máriou sa na to z oblakov dívajú. No oblaky sa až príliš podobajú na UFO lode a možno pomocou tohoto vyobrazenia chcel povedať, že Ježiš skutočne nebol ľudského pôvodu.

Či už tieto obrazy mali vypovedať viac ako zobrazujú je len na vašom posúdení. My sme si však viac než istý, že každá minca má dve strany – a preto aj obrazy nepoukazujú len na svätých, ale aj na…

Zdroj/Foto: wikipedia, zahadnysvet.sk