Igor Matovič prelomil mlčanie a v žiadnom prípade sa zatiaľ nerozhodol podať demisiu. Práve naopak, svoj odchod podmienil výmenou takmer celého kabinetu. Chce, aby odstúpil Richard Sulík, Jana Bittó Cigániková, Mária Kolíková aj Juraj Šeliga. 

Svoje vyhlásenie prepísal aj na Facebook, za necelú hodinu získal viac ako 10 tisíc lajkov a v komentároch mu ľudia ďakujú za rok tvrdej práce. Premiér sa ale rozhodne nikde nechystá, teda, aspoň nie zatiaľ.

,,Presne pred rokom som prevzal vedenie vlády s odhodlaním urobiť zo Slovenska krajinu, kde budeme radi žiť. Boli sme plní plánov a odhodlania meniť Slovensko na krajinu, z ktorej už nebudú naše deti utekať do zahraničia, ale naopak, budú túžiť sa na Slovensko vrátiť,“ začína v prejave.

,,Pre upokojenie situácie počas rokovaní vlády považujeme za absolútne nevyhnutný odchod ministra Richarda Sulíka z vlády SR. Rovnako požadujeme naplnenie dohody o odstúpení predsedníčky zdravotníckeho výboru. Pozitívne vnímame ponuku odstúpenia ministerky Márie Kolíkovej a túto ponuku prijímame,“ kladie požiadavky Matovič.
,,Preto, ak koaliční partneri naplnia záväzky, ktoré verejne deklarovali a z ktorých vychádzajú naše požiadavky, som ochotný odstúpiť z pozície predsedu vlády Slovenskej republiky a pôsobiť v nej ako jej člen,“ dodal na záver. Čo si myslíte? Odíde z pozície premiéra?
https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221694623647329
Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič