Nepríjemné škriabanie tyčinkou v nose, vyššie riziko nákazy na mieste s veľkým počtom ľudí, no predovšetkým, dlhé čakanie v radoch, ktoré mohlo v najhorších prípadoch zabrať aj štvrtinu víkendu – toto sú najvážnejšie veci, ktoré ľuďom prekážali na celoplošnom testovaní. Mnohí preto zostali pobúrení, keď sa dopočuli, že nás to čoskoro čaká opäť. Premiér Igor Matovič však tentokrát prekvapil – vraj len hlupák by teraz organizoval testovanie “starým” spôsobom!

Počasie vonku sa začína rapídne meniť a mnohým ľuďom so slabšou imunitou by stačila chvíľka státia v rade, aby ochoreli. Premiér preto tvrdí, že ďalšie celoplošné testovanie, ktoré bude alternatívou k nepríjemnému predvianočnému lockdownu, bude prebiehať inak ako doposiaľ.

“Ústredný krízový štáb schválil masívne testovanie a urobenie 8 miliónov testov do Vianoc ako alternatívu k tvrdému lockdownu, ktorým by sme milióny ľudí zbytočne poškodili a poškodili by sme ekonomiku,” vyjadril sa Igor Matovič v relácii Na telo.

“Ten nový prístup je jeden z tých iných spôsobov testovania, ktorý chceme predstaviť a ktorý bude takým komplementárnym alebo doplňujúcim spôsobom testovania vzhľadom na to, že sa menia trošku aj klimatické podmienky a nechceme v žiadnom prípade, aby ľudia stáli niekde v radoch ako pri tom prvom celoplošnom testovaní,” vysvetlil premiér.

Metódu tohto nového spôsobu však už Matovič nebol schopný vysvetliť, pretože podľa jeho slov ešte nie je dotiahnutá do konca, a tak nechce nič sľubovať ani nikoho zavádzať. Rozhodne však vraj nebudeme musieť stáť niekde v zime a čakať na svoju “paličku v nose”: “Vzhľadom na počasie aké je vonku, len hlúpy človek by predpokladal, že takýmto spôsobom pôjdeme organizovať celoplošné testovanie.”

Na otázku, či je možné, že zdravotníci budú chodiť k ľuďom napríklad od dverí k dverám, však už premiér bližšie odpovedať nechcel: “Pracujeme na tom, aby sme tento týždeň predstavili tú variantu, tak ako povedal Marek Krajčí – ‘tak záhadne’ – tak tak záhadne vám teraz aj ja odpoviem. Zatiaľ vám to nepoviem Musíme mať naozaj všetky veci dotiahnuté, potom to predstavíme ľuďom, aby vedeli.”

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Na telo s Michalom Kovačičom | Foto: Facebook