Aj vzhľadom k tomu, že epidemiologická situácia na Slovensku je veľmi kritická a denne zomierajú stovky nakazených na Covid-19, ľudia sú už z vládnych nariadení unavení.

Aktuálny zákaz vychádzania už neberú očividne vážne a podľa nariadenia Covid automatu, s negatívnym testom cesta do prírody zakázaná nie je. A presne tak to vyzerá napríklad na Štrbskom plese, kde sa zišli desiatky ľudí a užívajú si aspoň kúsok slobody.

Často chýbajú aj rúška či rozostupy, a pokiaľ ich cestou námatkovo nekontrolovali, nikto nevie, koľkí z nich majú reálne platný negatívny test. Vysoké Tatry vítajú autá z rôznych kútov Slovenska, bufety lákajú turistov na pochúťky a chaty svoje brány taktiež otvorili. Potvrdili to okoloidúci pre magazín Pluska.sk.

Sme ubytovaní na chate. Prišli sme minulý týždeň v sobotu, zostávame do nedele,” povedala mamička s deťmi. Informácie potvrdili aj rezervačné systémy chát a penziónov, ktoré sú plne obsadené. “Ďakujeme pekne za váš záujem o ubytovanie v našom priváte v termíne 27.2-5.3.2021. Je nám ľúto, ale tento termín už máme obsadený. Ďakujeme ešte raz za váš záujem, snáď sa uvidíme niekdy nabudúce,” odpísali prenajímatelia ubytovania v jednej z tatranských osád Katke a Petrovi.

Niektorí miestni podnikatelia sa preriekli, ako momentálne ponúkajú ubytovacie služby, ktoré nie sú povolené. “Funguje to tak, že sa to dá dohodnúť iba osobne, alebo to prenajímajú iba takým hosťom, ktorí už u nich boli a majú teda istotu, že ich nenahlásia úradom. Veď každý potrebuje žiť.”

Fotografie zo Štrbského plesa si môžete pozrieť tu!

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Pixabay