Kauza prednostného očkovania ľudí, konkrétne Dominiky Cibulkovej s manželom, ktorí nepatria do poradovníka odkrýva ďalšie skutočnosti. Nie sú totiž jediní, ktorí sa na zoznam ľahko dostali a predbehli ostatných.

Po tom čo sa ako prvý zaočkoval profesor Krčméry a po ňom pani prezidentka s niekoľkými predstaviteľmi vlády, na rad prišli ľudia z prvej línie, zdravotníci. Avšak popri nich sa stihli už proti chorobe Covid-19 zaočkovať aj nerizikoví prominentní mladí ľudia a dokonca aj „generálny tajomník služobného úradu ministerstva zdravotníctva David Hlubocký, ako aj jeho manželka a dlhoročná asistentka ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO), Helena Hlubocká boli zaočkovaní vakcínou proti COVID-19 na bratislavských Kramároch v posledný deň minulého roka. Sprevádzať ich mal ich priateľ Alexander Mayer, námestník pre zdravotnú starostlivosť,“ uviedol denník Pravda.

Podľa Ministerstva zdravotníctva sa očkovanie vykonáva v zmysle Národnej vakcinačnej stratégie, aj keď mená a kontakty zaočkovaných sú ich osobným údajom. Marek Krajčí  vyhlásil, že vedenia nemocníc im musia zaslať zoznamy už zaočkovaných, výhradne zdravotníkov a následne po digitalizácii údajov rezort zistí doterajší konečný presný stav, čím skontroluje dopísaných ľudí.

Zdroj: Pravda.sk | Foto: FB/MinisterstvoZdravotnictvaSR/igor.matovic.7