Tvrdé opatrenia, ktoré vláda Slovenskej republiky musela prijať, vzhľadom k neuveriteľne zhoršenej situácii s pandémiou koronavírusu, sa nestretli s veľkým pochopením. Najviac rozhorčení zostali ľudia, ktorí si na Nový rok kúpili lyžovačku, nechali sa otestovať a verili, že aspoň na svahu prežijú pekné chvíle.

Od dnešnej 5-tej hodiny rannej platí na celom Slovensku zákaz prevádzkovania lyžiarskych stredísk a ubytovacích zariadení. Samozrejme ale, ubytovaní hostia môžu svoj pobyt dokončiť, zrejme im je to ale prd platné, keďže nemôžu na lyže.

Z fotiek zverejnených na sociálnych sieťach je jasné, že tak učinilo množstvo Slovákov, bohužiaľ, včera popoludní zostali nemilo prekvapení. Jediné, čo im zostáva, je užiť si tak akurát sánky. 😀

Upchatá cesta na Skalku bola uzavretá

„Situácia na ceste je kritická a policajti z Kremnice sú nútení cestu na Skalku uzavrieť, aby tým predišli prípadným kolíziám a ohrozeniu návštevníkov,“ informovala polícia.

Lyžiarske stredisko Skalka arena odštartovalo tohtoročnú sezónu na Silvestra. Podľa informácií na webe strediska by v prevádzke mali byť lanovka i detské vleky. K dispozícii je aj 22 kilometrov tratí na bežecké lyžovanie.

Foto: Facebook/Polícia SR – Banskobystrický kraj, Nekŕmte nás odpadom