Podnikatelia, radoví zamestnanci, právnici, učitelia, novinári a mnohí ďalší majú dosť zákazov a nariadení vlády, ktoré očividne aj tak nikam nevedú. Víkendové testovania, spustenie očkovania bez dostatočných pomôcok, zavedenie lockdownu a následného covid automatu dosiahli len jedno, sme najhorší na svete v počte úmrtí na koronavírus. To vidí každý jeden z nás, okrem vlády.

Zástupca šéfredaktorky SME, Tomáš Prokopčák im to ozrejmil po svojom a verejne. Svoje myšlienky napísal na svojom Facebooku, kde jeho slová zdieľalo stovky ďalších. „Majstri sveta v hubení hnusoby, globálni géniovia, víťazi nad pandémiou,“ takto pomenoval predstaviteľov vlády Igora Matoviča v úvode.

„Mýliť sa je ľudské. Stáva sa to. Ale mýliť sa, nepriznať si chybu a naďalej zabíjať ľud, to už ľudské nie je. Ešte aj tie šimpanzy majú nejaký kódex tlupy, neubližujú svojej skupine a sociopatov vytláčajú von. Lenže vy tomu nerozumiete – ste duševne, mravne a intelektuálne prázdny,“ rozzúril sa nad vládou redaktor s tým, že len oni môžu za to, že sme na najvyššom mieste v rebríčku obetí koronavírusu vo svete.

Premiéra Igora Matoviča označil za patetického, ktorý sa s mesianistickom komplexom snaží spasiť všetkých, najlepšie proti ich vôli a každý, ktorý s ním nesúhlasí, sa stáva jeho nepriateľom. Hnev u Prokopčáka vyvoláva aj správanie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. „Ten ktorému v rezorte na pandémiu umiera pomerne najviac ľudí na celej planéte? Tak ten namiesto toho potajme zavádza sprísňovanie interrupcií, počujete dobre. Interrupcií v čase, keď na Slovensku umiera najviac ľudí od druhej svetovej vojny,“ zarážajúc sa chytá za hlavu zástupca šéfredaktorky.

Zdroj: Facebook/tomas.prokopcak, igor.matovic.7