Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie, si môže byť istý, že fanklub má aj v ďalekom Azerbajdžane. Marek Hamšík (31) po utorkovom kvalifikačnom zápase ME 2020, skončil v rukách polície, nakoľko šialenstvo, ktoré medzi fanúšikmi vyvolal, sa úplne vymklo kontrole.

Po kvalifikačnom zápase ME 2020 mal legendárny Hamšík prejsť približne 20 metrov do pristaveného autobusu, dotieraví fanúšici ho však okamžite obstúpili. Nastala tlačenica o Slovákove autogramy a neúnavné žiadoti o selfie. Bezpečnostné zložky sa situácii trpezlivo prizerali, no tá len gradovala.

Keď sa čoraz nedočkavejší fanúšikovia začali telami vešať na Hamšíka, polícia a ochranka vyhodnotila situáciu ako neúnosnú a zložky okamžite zasiahli. Doslova vybrali strelca dvoch gólov z nadšeného davu, chytili ho a rýchlo odvliekli do bezpečia autobusu.

„S pohybom Mareka to býva zložité a často aj drsné. Najmä v Taliansku, na Malte či v Turecku, lebo tam sú fanúšikovia neoblomní. V tých lokalitách nie sú bezpečnostné opatrenia vždy na požadovanej úrovni,“ potvrdili Hamšíkovi ochrankári pre cas.sk.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook