Všetko je možné. Túto starú vetičku si vo chvíľach optimizmu zvykneme opakovať často, no skrýva v sebe veľkú múdrosť. Dôkazom toho je aj malý bojovník Riško s diagnózou SMA. Hoci jeho vlastné svaly atrofovali, dokázal postaviť na nohy mnohých Slovákov, ktorí spojili sily, aby mu pomohli. Dnes už robí chlapec prvé pokroky!

Napriek tomu, že to občas možno vyzerá úplne inak, majú našinci veľké srdcia. Pre Riška vyzbierali neuveriteľné 2 milióny eur, vďaka čomu konečne dostal svoj liek! Šťastní rodičia nevedia, ako majú štedrým darcom poďakovať. Aby im ukázali, čo spoločne dokázali, natočili pre nich dojemné video.

„Neubránili sme sa slzám,“ priznali sa v jeho popise. „Riško svoje nôžky nezdvihol od štyroch mesiacov! Ten pocit, keď si uvedomujeme, že tie pre mnohých obyčajné veci sú pre nás zázrak, je úžasný. Lebo zázraky sa dejú a my tomu veríme.

Sme ešte len na začiatku našej cesty, ale už teraz vieme, že aj keď to nebude ľahké, nikdy to nevzdáme a spolu s Riškom budeme bojovať o život. Lebo ide o život. Ďakujeme, že ste súčasťou zázraku.“

Zdroj: Facebook/Riško dýchaj | Foto: Facebook/Riško dýchaj