Situácia v slovenskom zdravotníctve je čím ďalej tým horšia, svedčia o tom aj dnešné hrozivé čísla, takmer 10 tisíc nakazených. Nemocnice kolabujú, nie ani tak kapacitne, ako tým, že pacientov nemá kto liečiť.

Šéf slovenskej lekárskej komory Marián Kollár, ktorý svojho času veľmi kritizoval a spochybňoval celoplošné testovanie dnes vystúpil na tlačovej konferencii s apelom na ľudí a vládu. 

Ministra zdravotníctva Mareka Krajčího vyzýva a prosí, aby začal komunikovať s lekármi. “Žiadame ho, aby v čo najkratšom čase zvolal stretnutie s odborníkmi.” Kollár si myslí, že približne na Silvestra budeme na hranici toho, čo ešte zvládneme, na Slovensku bude najviac pozitívnych a zrejme aj najviac úmrtí. Apeluje na vládu s tým, aby sprísnila opatrenia, ak sa tak nestane, ľudia sami by si mali uvedomiť, že sa musia tento rok vzdať lyžovačky aj klasických vianočných sviatkov, nesmieme sa stretávať s nikým cudzím a zbytočne sa ohroziť. 

“Skutočne všetci cítime, že prichádzajú sviatky, čo sú dni pokoja a mali by byť aj dni pohody. Skúsme tieto sviatky prežiť v kruhu najbližších, bez zbytočného stretávania sa s inými bez ohľadu na to, či sú zdraví, alebo majú negatívny antigénový test. Prežime tieto sviatky s tými, s ktorými ich budeme chcieť prežiť aj budúci rok,” povedal na záver Kollár.

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Foto/Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia