Odkedy sa Veronika (†16) a Martina (21) stretli na detskej onkológii, stali sa z nich priateľky na život a na smrť. Jedna pre druhú sa stali oporou a s tými najčistejšími úmyslami sa snažili splniť si vzájomne sny!

 

Martina iba pred pár mesiacmi kontaktovala Vila Rozborila, aby jej pomohol prekvapiť najlepšiu priateľku Veroniku. Teraz sa však karta obrátila a práve dievča v poslednom štádiu rakoviny túžilo, aby mohlo ešte raz vidieť radosť v očiach svojej spriaznenej duše.

Za pomoci relácie V siedmom nebi sa obe priateľky v tajnosti vybrali do vytúženého Paríža, kde si napokon spoločne užili Eifelovu vežu i Disneyland.

Napriek tomu, že Veronika mala ešte v dokrútke z Francúzska úsmev na perách, krátko na to, žiaľ, podľahla zákernej rakovine lymfatických uzlín a nádorom, ktoré mala v pečeni, obličkách i kostiach. Sympatické dievča plné elánu tak nestihlo nakrúcanie dokrútky priamo v štúdiu a jej príbeh, ktorý bol odvysielaný v uplynulej časti relácie, sa tak stal synonymom priateľstva, odvahy a splnenia si sna.

,,Ich priateľstvo bolo viac než bežným priateľstvom. Bola to silná a mnohoročná vzájomná podpora v boji o život. V boji o radosť. V boji o šťastie. Nikto im nerozumie tak, ako si rozumejú navzájom. Deti z onkológie. Z ich oddanosti, náklonnosti a obetavosti si môžeme a musíme brať príklad. Veronika, Martinka,” napísal na sociálnej sieti zdrvený moderátor Vilo Rozboril. Úprimnú sústrasť rodine…

Zdroj/Foto: Instagram, facebook, joj.sk