V čase neustáleho prúdu zlých správ svet potrebuje aj pozitívne novinky a tou príbeh mačičky menom Lilly jednoznačne je. Spomedzi mnohých zvieratiek, ktoré ešte len čakajú na spokojný domov, mala Lilly šťastie – adoptovala si ju žena menom Sandi Martinová z Oregonu. To ešte netušila, že Lilly sa stane ďalšou z rady mačacích hrdiniek.

Všetko to začalo minulý týždeň, keď Sandi s Lilly trávili spoločný čas v obývačke. V tom však sa však Lilly z ničoho nič rozbehla ku krbovému ventilu, od ktorého sa potom nedokázala odtrhnúť. Jej majiteľka skúsila, podobne ako mačička, taktiež ovoňať ventil v stene, podľa jej slov však bol zápach príliš slabý, než aby mohla veriť svojmu nosu, že niečo cíti. Zavolala teda manžela, ktorý to skúsil tiež a pre istotu zavolal miestnym plynárom.

Tí kázali rodine pootvárať dvere a vypnúť všetky spotrebiče vrátane mobilných telefónov. Prišli do dvadsiatich minút napriek tomu, že vonku zúrila snehová búrka. “Objavil sa zamestnanec plynární, urobil pár testov a oznámil nám, že máme v dome nebezpečný únik plynu,” povedala Martinová médiám. Z úniku mohol vzniknúť výbuch alebo požiar, časté sú aj prípady, keď sa ľudia plynom otrávili. Citlivý mačací noštek tak pravdepodobne zachránil rodine život.

Martínová s hrdosťou priznala, že to nie je prvýkrát, čo jej Lilly pomohla. Mačičku si adoptovala v prvom rade preto, že sa už kvôli pandémii cítila izolovaná, osamelá a v depresii. Príchod štvornohého miláčika ju vraj vrátil späť do života.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: People.com | Foto: Catadoptionteam.org, YouTube/KGW News